Dziś mamy niedzielę, 11 kwietnia 2021 roku
info

Witryna korzysta z mechanizmu ciasteczek, między innymi dzięki niemu możesz ją nieco spersonalizować :)

Motyw strony
play_circle_outlineOdtwarzaj wideo w tle

Prognoza występowania zjawisk burzowych nad Polską – 08.04.21

Opublikowano: 8 kwietnia 2021

Prognoza burz – 08.04.21

Możliwość rozwoju słabych burz obejmuje regiony północne, centralne, wschodnie i południowe. Prawdopodobieństwo występowania zjawisk będzie niskie/marginalne. 

Czwartek będzie kolejnym dzień z utrzymywaniem się nad krajem chwiejnej masy powietrza arktycznego. W ciągu dnia rozwinie się kolejna seria chmur kłębiastych z przelotnymi opadami deszczu, deszczu ze śniegiem i miejscami śniegu. Na trasie lokalnych komórek istnieje niewielka szansa na pojawienie się wyładowań. Burze, jeśli się rozwiną, będą lokalne.

Chmury konwekcyjne będą uaktywniać się około południa i przez całą drugą część dnia. Warunki termodynamiczne sprzyjające rozwojowi konwekcji będą na ogół przeciętne (CAPE 100-200 J/kg) rozciągające się w wielu regionach kraju. Z tego powodu wytypowanie jednoznacznie regionów z szansą na burze jest problematyczne. Niewykluczone, że zagrzmi lokalnie na południowym wschodzie i północy. Na trasie komórek występować będą opady najróżniejszego typu oraz ponownie pojawić może się silniejszy wiatr dochodzący do 70 km/h. Komórki będą wędrowały podobnie jak w środę – z północnego zachodu na południowy wschód. U schyłku dnia komórki będą szybko słabły i zanikały.