Zanikające opady śniegu na wschodzie – prognoza pogody na środę 27.01

Opublikowano 26 stycznia 2021 o godz. 20:41

Sytuacja synoptyczna:

Obszar Polski wschodniej i północno wschodniej pozostanie pod wpływem zatoki niżu z centrum nad zachodnią Rosją. Pozostała część kraju w ciągu dnia dostawać będzie się pod wpływ pola podwyższonego ciśnienia. Z północnego zachodu dopływać będzie chłodna i wilgotna masa powietrza, wewnątrz której w Polsce wschodniej rozwiną się lokalne opady śniegu.

Opis warunków pogodowych nad Polską

[07:00 – 12:00]

O poranku i do południa rozproszone opady śniegu o natężeniu słabym/b. słabym i zasięgu lokalnym, będą pojawiały się w pasie od północnego wschodu przez wschód po południowy wschód i południe. Z rana słabe i lokalne opady niewykluczone są jeszcze na obszarze centrum (łódzkie) i pozostałej części południa (śląskie). Do południa niewielkie rozpogodzenia możliwe będą w pasie od południowego zachodu przez zachód po północ. Zachmurzenie w skali kraju będzie jednak duże, a na wschodzie całkowite. Wiatr umiarkowany, północno zachodni. W pasie od centrum po południe silniejszy z tego samego kierunku.

Temperatury powietrza wyniosą 1/3°C na północy i zachodzie, -1/1°C w centrum, -3/0 na południu i -1/1 na wschodzie.

[12:00 – 19:00]

W drugiej części dnia i początkowo wieczorem, słabe i lokalne opady śniegu możliwe będą na północnym wschodzie, południowym wschodzie i południu. Szanse na niewielkie przejaśnienia wystąpią w podobnym pasie jak przed południem z dodatkową możliwością na północnym-zachodzie i miejscami w centrum. Wiatr umiarkowany z północnego zachodu, słabnący z upływem kolejnych godzin.

Temperatury powietrza wyniosą od 1/2°C na zachodzie do -2/-1 na wschodzie