Wyżowo, mroźno i słonecznie – prognoza pogody na dziś 17.01

Opublikowano 16 stycznia 2021 o godz. 23:15

Sytuacja synoptyczna

Obszar Polski dostanie się pod wpływ strefy podwyższonego ciśnienia związanej z wyżem barycznym. Jedynie w regionach południowo wschodnich w ciągu dnia swój wpływ zaznaczą pozostałości niżu barycznego z ubiegłego dnia. Nad krajem znajdować będzie się arktyczna masa powietrza o równowadze stałej.

Opis warunków pogodowych

W ciągu dnia prognozuje się brak zachmurzenia lub zachmurzenie bardzo małe w Polsce północnej. Na pozostałym obszarze Polski zachmurzenie umiarkowane z okresowymi przejaśnieniami. Lokalne opady śniegu o natężeniu słabym możliwe będą głównie w Polsce południowo wschodniej. Początkowo opady śniegu możliwe są jeszcze w południowych częściach województw granicy południowej, jednak jeszcze przed południem całkowicie zanikną. Wiatr w ciągu dnia słaby, zmienny. Na Pomorzu środkowym wystąpi cisza wiatrowa. Ciśnienie w ciągu dnia wyniesie od 1019 hPa na południowym wschodzie do 1023 hPa na północy.

Temperatury na godzinę 12 wyniosą -10/-19 stopni Celsjusza nad większością kraju z najniższymi wartościami na północnym wschodzie Polski. Wzdłuż krańców zachodnich osiągną -5/-10 stopni Celsjusza.