Prognoza pogody na niedzielę 24.01

Opublikowano 23 stycznia 2021 o godz. 19:50

Sytuacja synoptyczna

Obszar Polski znajdować będzie się w rozbudowanej strefie obniżonego ciśnienia. W ciągu dnia nad krajem zaznaczać będzie się front atmosferyczny z wędrującym niżem na froncie. Nad krajem znajdować będzie się wilgotna i chłodna masa powietrza polarnomorskiego, zaś na południowym wschodzie ciepła tego samego pochodzenia.

Opis warunków pogodowych w ciągu dnia

[07:00 – 12:00]

O poranku opady śniegu prognozowane są w południowo zachodniej (lokalnie południowej) połowie kraju z tendencją do przemieszczania się w kierunku centrum. Na zachodzie i północnym zachodzie możliwe opady deszczu i miejscami deszczu ze śniegiem. W pozostałych regionach kraju możliwe słabe opady deszczu i mżawki – szczególnie wzdłuż wschodniej Polski w pasie od Lubelszczyzny po Podlasie. Przejaśnienia zaczną pojawiać się około południa głównie na Podkarpaciu i miejscami w Małopolsce.

Temperatury maksymalne wyniosą 6/8°C na południowym wschodzie i 1/3°C w pozostałej części Polski

[12:00 – 19:00]

W drugiej części dnia opady śniegu i śniegu z deszczem prognozowane są od centrum w kierunku północnym i północno zachodnim. Im bliżej wieczora, tym wyraźniejsza przewaga opadów śniegu nad deszczem. Na północnym wschodzie możliwe opady deszczu ze śniegiem i deszczu. Przejaśnienia możliwe na wschodzie, południowym wschodzie oraz od południa po południowy zachód.

Temperatury maksymalne wyniosą 5/6°C na południowym wschodzie, 2/3°C na południu i południowym zachodzie do 1/2°C w pozostałej części kraju