Pochmurna i deszczowa pogoda – sobota bez większych zmian

Opublikowano 16 października 2020 o godz. 18:12

W trakcie soboty obszar naszego kraju wciąż pozostanie pod wpływem ośrodka niżowego „Foelke” i jego frontu, w wyniku którego piątkowa pogoda mija pod wpływem opadów deszczu chmur zaś temperatury nie przekraczają na ogół pułapu 10 stopni. Na sobotę zatoka niżowa sięgać będzie szczególnie południowo wschodniej Polski i to tutaj spodziewamy się opadów deszczu i mżawki. Opady sięgać będą jednak także Polskę południową i centralną.

Spodziewana sytuacja synoptyczna na sobotę

https://www.dwd.de/

Pogoda na sobotę. Deszczowo szczególnie na  południowym wschodzie

Strefa A

Na sobotę przewidziano jedną strefę, gdzie pogoda przebiegać będzie w typowo deszczowym wariancie. Opady deszczu już od rana spodziewane są w całej strefie, jednak większe natężenie prognozowane jest od Mazowsza przez Lubelszczyznę, ziemię świętokrzyską, Małopolskę i Podkarpacie. Przelotnie będzie padać także w pozostałych województwach strefy. Słaby deszcz i/lub mżawka pojawić mogą się na obrzeżach strefy A. W wyznaczonym regionie temperatury będą kształtować się na poziomie 6-9 stopni Celsjusza. Wieczorem chwilowo silniejszy wiatr do 50 km/h w porywach pojawi się nad Małopolską i Podkarpaciem.

Pozostała część kraju

Szansa na opady będzie bardzo mała. Być może na Pomorzu zachodnim pojawi się więcej komórek z opadami. Zachmurzenie będzie na ogół duże, ale lokalne przebłyski słońca są możliwe. Tutaj temperatury będą kształtować będą się na poziomie 8-10 stopni.