Pogoda na wtorek 26.04: Burze zanikną, ale popołudniu kolejne opady

Opublikowano 25 kwietnia 2022 o godz. 19:27

We wtorek pogoda w kraju przybierze podobny charakter jak w trakcie poniedziałku. Prognozy wskazują jednak, że burze już nie wystąpią, ale rozwój chmur kłębiastych z opadami deszcz będzie możliwy w wielu województwach.

Sytuacja synoptyczna

Po odsunięciu układu niskiego ciśnienia na wschód, w kraju rozbuduje się słabe pole podwyższonego ciśnienia. Za głównym frontem chłodnym spłynie chłodne/umiarkowane powietrze polarnomorskie. We wschodniej połowie kraju nadal będzie ono chwiejne, co zaowocuje rozwojem konwekcji z opadami.

Sytuacja synoptyczna nad Europą we wtorek

Pogoda: Sytuacja synoptyczna nad Europą we wtorek

Pogoda na wtorek: zachmurzenie, opady, temperatury

W ciągu dnia w kraju przeważać będzie zachmurzenie duże. Lokalne przejaśnienia mogą pojawiać się na północy i krańcach północno-wschodnich. Na wschodzie i południowym wschodzie w drugiej części dnia zachmurzenie może wzrosnąć do poziomu całkowitego z racji rozwoju licznych opadów konwekcyjnych

Prognoza zachmurzenia (%) na godzinę 14:00

Pogoda: Prognoza zachmurzenia (%) na godzinę 14:00

Rozproszone, przelotne opady deszczu wystąpią już około południa, ale przede wszystkim w kolejnych godzinach popołudniowych. Obejmą one szeroki obszar od północnego wschodu po południowy wschód, a miejscami także regiony południowe i w mniejszym stopniu centrum.

Prognoza opadów na godzinę 14:00

Prognoza opadów na godzinę 14:00

W obszarach największego zachmurzenia i opadów spodziewane są temperatury w zakresie 9°C/10°C. Cieplej będzie na zachodzie i północy i tu możliwe wzrosty do 13°C/15°C

Prognoza temperatur – godzina 14:00

Prognoza temperatur - godzina 14:00

Grafiki; meteologix.com, knmi.nl

Pogoda na żywo