Pogoda na środę: Umiarkowane zachmurzenie i spadki temperatur. Wieczorem więcej opadów

Opublikowano 29 marca 2022 o godz. 19:48

W środę 30.03 pogoda w kraju w ciągu dnia będzie dosyć stabilna, ale lokalnie spodziewane są opady. Na północy miejscami może pojawić się śnieg, natomiast późnym popołudniem i wieczorem więcej deszczu spodziewać należy się wzdłuż południowej połowy kraju.

Sytuacja synoptyczna

W piątek obszar Polski jak i wielu innych państw Europy dostanie się pod wpływ obszarów obniżonego ciśnienia związanych z płytkimi niżami i ich systemami frontów. W przypadku Polski przebiegać będą dwa układy frontowe o charakterze pofalowanym. Pierwszy wzdłuż północnej połowy kraju, zaś drugi na krańcach południowych. W obrębie obu frontów wystąpią opady, choć w większej ilości na południu

Sytuacja synoptyczna wraz z głównymi frontami – środa 30.03

Pogoda na środę: opady, zachmurzenie, temperatury

Na bazie modelów: UMPL, ICON

O poranku i przed południem przelotne opady mogą wystąpić na krańcach południowych i południowo wschodnich. Od Małopolski po Podkarpacie będzie to głównie przelotny deszcz. Drugą strefą z opadami okaże się północ i lokalnie północny wschód. Głównie w obszarze Pomorza środkowego możliwe będą opady śniegu chwilowo o natężeniu silnym. Komórki powinny jednak przeważnie ograniczać się do północnej części województwa. Ponadto lokalne i słabe opady deszczu lub deszczu ze śniegiem mogą rozwijać się od Warmii i Mazur przez północne Mazowsze po Podlasie.

Zachmurzenie będzie początkowo umiarkowane z szansami na przejaśnienia w regionach centralnych, wschodnich i zachodnich. Z biegiem czasu chmur będzie jednak przybywać.

Prognoza opadów na godziny 06:00, 09:00, 12:00

Pogoda: Prognoza opadów na godziny 06:00
Pogoda: Prognoza opadów na godziny 09:00
Pogoda: Prognoza opadów na godziny 12:00

W drugiej części dnia opady mogą stopniowo zanikać, ale na północnym wschodzie pozostaną w postaci rozproszonej i lokalnej. Pod koniec dnia wzdłuż południowej połowy kraju zaczną rozwijać się pasma opadów o charakterze przelotnym i ciągłym, które wieczorem systematycznie zaczną obejmować kolejne regiony

Prognoza opadów na godziny 15:00, 18:00 i 21:00

Temperatury

W zależności od regionów temperatury będą mocno zróżnicowane. Od Pomorza środkowego po Podlasie mogą one wynosić tylko 2°C/5°C. W głębi kraju spodziewane są już wyższe wartości, oscylujące w granicach 8°C/10°C. Lokalnie mogą dochodzić do 12°C na południu i południowym wschodzie.

Pogoda: temperatury w środę

Grafiki: mapy.meteo.pl meteologix.com dwd.de

Pogoda na żywo