Pogoda na dziś. Opady mieszane i śnieg na północnym wschodzie

Opublikowano 11 grudnia 2020 o godz. 22:20
W pierwszy dzień weekendu czeka nas stabilna pogoda nad większością kraju za wyjątkiem regionów wschodnich i północno-wschodnich, gdzie pojawią się opady mieszane i śnieg.
Od Ukrainy przez Białoruś, północny-wschód Polski aż po kraje bałtyckie rozciągać będzie się strefa frontowa z opadami mieszanymi i opadami śniegu. W bezpośrednim zasięgu frontu objęty zostanie częściowo wschód, a przede wszystkim północny-wschód naszego kraju. Temperatury w kraju wahać będą się od 0 do 4 stopni Celsjusza (najcieplej na południu i południowym zachodzie). Na północnym wschodzie możliwy delikatny przymrozek.
Spodziewana sytuacja synoptyczna
Strefa A
W strefie A prognozuje się od rana początkowo opady deszczu ze śniegiem i śniegu, miejscami także opady marznące. Do południa opady te pojawią się na Lubelszczyźnie, częściowo na wschodzie Mazowsza i południu Podlasia, wędrując w kierunku północnym. Po południu opady już głównie jako śnieg będą występowały do samego wieczora na Podlasiu, ale także częściowo w warmińsko-mazurskim. Przyrost pokrywy śnieżnej będzie wahał się w przedziale 2-4 (lokalnie 5) centymetrów.
Strefa B
W strefie B pogoda będzie stabilniejsza i bez opadów. Najwięcej szans na rozpogodzenia prognozuje się wzdłuż województw granicy południowej z największą szansą na wypogodzone niebo na południu Małopolski. Obszar rozpogodzeń będzie niewielki, a im bardziej na północ, tym chmur więcej, także z lokalnymi mgłami.
Strefa C
Przez cały dzień prognozuje się gęste i całkowite zachmurzenie piętra niskiego ze stabilną pogodą bez opadów podobnie jak w obszarze B. Słabe opady możliwe będą od województwa kujawsko-pomorskiego po pomorskie, lokalnie także wzdłuż orientacyjnej granicy strefy A (głównie chodzi o Mazowsze)