Kulminacyjny moment ochłodzenia nad Polską. Tej nocy temperatury na nizinach lokalnie zbliżą się do -30°C

Opublikowano 17 stycznia 2021 o godz. 17:23

Opis warunków termicznych dla poszczególnych stref:

Strefa A

W regionie obejmującym województwo warmińsko-mazurskie, podlaskie oraz krańce wschodnie mazowieckiego, prognozowane są spadki temperatury powietrza na poziomie -22/-29°C w drugiej części nocy. Niewykluczone, że strefa najniższych mrozów obejmie większą część województwa warmińsko-mazurskiego. Przy gruncie temperatury w kilku przypadkach mogą osiągnąć -30°C, a nawet zejść jeszcze poniżej tej wartości.

Strefa B

W regionie obejmującym największą część kraju prognozowane temperatury wahać będą się od -12 do -22°C. Najniższe wskazania powinny być odnotowane w Polsce północnej (pomorskie, kujawsko-pomorskie) i na północy Mazowsza. Temperatury będą jednak ściśle uzależnione od rozpogodzeń. Najwięcej wystąpić ma w pasie od zachodu i centrum po północ. Mniejsze spadki temperatury prognozowane są na południowym wschodzie.

Strefa C

W zachodniej połowie kraju temperatury będą utrzymywały poziom z minionych nocy. Lokalnie temperatury mogą spaść poniżej -10 stopni Celsjusza. Najcieplej będzie wzdłuż zachodniej granicy.

Aktualne temperatury na północnym wschodzie (dane na godzinę 17:00)