Zimne noce, bezdeszczowe dni – o pogodzie na weekend słów kilka..

Opublikowano 17 kwietnia 2020 o godz. 20:55
W trakcie nadchodzącego weekendu w pogodzie nie będą zachodzić istotne zmiany. Zarówno jutro jak i pojutrze zachmurzenie w kraju będzie małe, rosnące do umiarkowanego. Więcej chmur w trakcie nadchodzących dwóch dni należy spodziewać się przede wszystkim w północno wschodniej części kraju (województwa: podlaskie, warmińsko-mazurskie, częściowo mazowieckie). W pozostałych regionach chmury będą tylko symboliczne, nie wpływając na ogólny przebieg pogody. Słońca na pewno nie zabraknie.
Spodziewany przebieg pogody pod kątem zachmurzenia – sobota + niedziela
 
Niestety, ale w trakcie nadchodzącej nocy czekają nas przymrozki, które obejmą praktycznie obszar całej Polski. Temperatury na plusie być może utrzymają się głównie w południowo zachodniej części kraju.
Spodziewane temperatury na poziomie 1,5 metra w nocy z piątku na sobotę.

 
Jutro na zachodzie i południu Polski temperatury od 14 do nawet 18/19 stopni Celsjusza (woj: lubuskie, dolnośląskie). W pozostałych regionach równie ciepło z temperaturą od 11 do 14 stopni. Najchłodniej na północnym wschodzie – około 10 stopni.
 
Nocą z soboty na niedziele pojawią się kolejne przymrozki, które ponownie mogą nie dotrzeć jedynie do regionów południowo zachodnich. W pozostałych województwach ujemne temperatury będą występować już na poziomie dwóch metrów, co zwiastuje, że przy gruncie będzie dużo, dużo zimniej.
 
W niedzielę temperatury spadną względem pierwszego dnia weekendu. Na południu mimo wszystko będzie to wciąż 15-16 stopni Celsjusza. W pozostałych regionach od 9 do 12 stopni. W trakcie kolejnej nocy ponownie wrócą ujemne temperatury, które objąć mogą już praktycznie cały kraj (uzależnione to będzie mocno od zachmurzenia piętra niskiego jakie może wystąpić w godzinach nocnych)
Prognozowana temperatura powietrza w niedzielę oraz w nocy z niedzieli na poniedziałek

dane graficzne: mapy.meteo.pl, meteomodel.pl