Witaj świecie!

Opublikowano 21 marca 2019 o godz. 20:10

Witajcie w nowej odsłonie! 

 

 

Po wielu miesiącach przygotowań i testów, dzisiaj swoją premierę ma moja strona internetowa, która z jednej strony zawierać będzie w sobie cechy bloga osobistego, zaś z drugiej będzie pełniła rolę wyspecjalizowanego wortalu o tematyce pogody. Uruchomienie serwisu MeteoReporter.pl jest zwieńczeniem mojej wieloletniej pasji do tematu pogody, sposobach jej przewidywania oraz dokumentowaniu szeregu ciekawych zjawisk atmosferycznych.

Serwis jest obecnie w wersji 1.0 i zawiera on w sobie podstawową szatę graficzną i funkcjonalność, ale jest to baza do rozwoju, który będzie postępował w kolejnych miesiącach i latach. Oczekujcie więc pojawiania się aktualizacji strony i nowości. Krok po kroku strona będzie rozbudowywana o kolejne działy i elementy funkcyjne!

Jakie treści przekazywać będzie MeteoReporter.pl ?

  • Publikacje dotyczące minionych, aktualnych i przyszłych warunków pogodowych na terenie Polski
  • Oficjalne prognozy pogody wraz mapą konturową i szczegółowym opisem
  • Podsumowania niebezpiecznych incydentów pogodowych nad Polską
  • Relacje z przebiegu groźnej pogody (burze, wichury)
  • Pogoda w Europie i nad resztą świata
  • Materiały edukacyjne
  • Podsumowania z działań terenowych. Dokumentacja foto-wideo
  • Spis źródeł internetowych

Elementy składowe strony:

W terenie – dział w całości poświęcony prezentacji działań terenowych realizowanych przede wszystkim w sezonie wiosny i lata. Odnajdziesz tutaj szczegółowe relacje opisujące dokumentowanie groźnych zjawisk atmosferycznych z głównym naciskiem na burze, które każdego roku niosą ze sobą wysokie ryzyko od strony niszczących porywów wiatru, opadów gradu i nawalnego deszczu. Każdy wyjazd jest w odpowiedni sposób udokumentowany poprzez materiały zdjęciowe i filmowe. Wszystko w akompaniamencie szczegółowego opisu tekstowego.

Wiedza – miejsce poświęcone na publikację autorskich opracowań edukacyjnych poruszających zarówno podstawowe zagadnienia z dziedziny meteorologii jak i te bardziej zawiłe, wymagające dokładniejszej uwagi i zrozumienia. Opracowania z wykorzystaniem grafik objaśniających dostępnych w internecie jak i własnoręcznie zaprojektowanych.

Przydatne linki – bieżąco aktualizowana lista witryn internetowych o tematyce meteorologii, synoptyki i ogólnych informacji z zakresu pogody. Do większości linków wystosowany jest krótki opis przedstawiający charakterystyczne cechy. Zbiorcza lista jest pogrupowana na odpowiednie działy w zależności od poszukiwanych treści.

O autorze + kontakt – informacje na temat autora strony oraz formularz kontaktowy.

Wygląd strony możesz dostosować według własnych preferencji. Domyślnie strona ma ustawione wideo w tle w nieskończonej pętli (w wersji na przeglądarki komputerowe) oraz jedno tło w tle dla wersji na smartfony. Włączenie przycisku trybu pozwala na wybranie jednego z trzech stylów wyświetlania strony: motyw nocny, motyw nocny 50%, motyw jasny. W wersji na przeglądarki komputerowe dodatkowo istnieje możliwość wyłączenia wideo w tle. Główna strona zawiera mini panel z odnośnikami do trzech podstawowych witryn umożliwiających samodzielny, szybki pogląd na warunki pogodowe. Jest to system detekcji wyładowań, obraz satelitarny oraz radar meteorologiczny. Dodatkowo dla użytkownika dostępna jest mapka opisująca obecny przebieg pogody nad danym województwem. Informacje te aktualizowane są na podstawie systemu API Weather i są dosyć dokładne, ale nie w pełni doskonałe.

To by było chyba na tyle. Zaczynamy od wersji 1.0. Kolejne zmiany wprowadzane będą miejmy nadzieję okresowo. Pytania i sugestie proszę kierować przez formularz zapytań lub wiadomość prywatną na serwisie Facebook.